LŠ: Remi u Portu, Monako slavio na “Madrigalu”

Fudbaleri Porta i Rome odigrali su neriješeno 1:1, dok je Monako slavio na terenu Viljareala 2:1 u prvim susretima plej of runde kvalifikacija za Ligu šampiona.
“Vučica” je bila bolja u prvih 45 minuta i imala nekoliko dobrih prilika pred golom Kasiljasa. Ipak, do prednosti je došla zahvaljujući autogolu Monteira, koji je nespretno reagovao poslije centaršuta Florencija.

Roma je ostala sa igračem više pred kraj prvog dijela, kada je zbog dva žuta kartona isključen Vermalen, a Porto je brojčanu prednost iskoristio pola sata prije kraja kada je Silva iz penala izjednačio.

Monako je pogotkom Fabinja sa 11 metara već u trećem minutu najavio da želi da na “Madrigalu” dođe do pozitivnog rezultata pred revanš.

Pato je lijepim golom glavom izjednačio, ali je u nastavku Silva donio trijumf timu iz Kneževine.

Nakon eliminacije Crvene zvezde Ludogorec je napravio krupan korak ka plasmanu u grupnu fazu elitnog takmičenja jer je golovima Mocija i Vure savladao Plzen sa 2:0.

Veliku prednost pred revanš ima i Seltik koji je savladao Hapoel sa 5:2, te Legija nakon sigurnog trijumfa na terenu Dandalka 2:0.