Vučević blistao u porazu Orlanda

Košarkaši Orlanda izgubili su ubjedljivo na svom terenu od Minesote (107:123) u jutros odigranom meču NBA lige.

Naš Nikola Vučević bio je jedina svijetla tačka u porazu Magičnih. Centar crnogorske reprezentacije ubacio je 24 poena uz 14 skokova, šest asistencija i jednu blokadu.
Odbrana Orlanda na ovom meču nije bila na nivou koji od tima očekuje novi trener Frenk Vogel.
Najbolji u trijumfu Vukova bio je Zek Lavin koji je uz 37 poena imao četiri skoka i tri asistencije i Endru Vigins koji je ubacio 29 poena.

U derbiju noći Hjuston je savladao San Antonio u neizvjesnoj završnici 101:99.
Harden je imao 24 poena, 15 asistencija i deset skokova, a veliku pomoć imao je u Rajanu Andersonu (20 poena, 4/6 za tri).
Lenard je uz 34 poena imao set skokova, Pati Mils je dodao 8 poena i deset asistencija, ali je Oldridž skupio samo 14 poena, uz šut 5/15, a deseti promašaj koštao je domaćine poraza.
Obje ekipe sada imaju skor 5-3 i ponovo će se sastati u subotu, ovog puta u Hjustonu.

Golden Stejt je lako izašao na kraj sa Dalasom. Klej Tompson pogodio prvih sedam šuteva, a nakon toga sve je bilo stvar rutine.
On je ubacio 18 od 20 poena u prvoj četvrtini, tada je domaćin napravio +19 i više se nije osvrtao. Stef Kari je dodao 24, Durant 28, na drugoj strani, još jedan Kari, onaj manje poznati brat Set je u redovima Dalasa, ubacio deset poena, imao devet skokova i pet ukradenih lopti.

Rasel Vestbruk i DeRozan su imali revolveraški obračun u Oklahomi, kao što se i očekivalo.
Bek Tandera je ubacio 36 poena, prva zvijezda Kanađana 37, na kraju je pobjeda otišla na sjever. DeRozan ne posustaje, sa 34 poena u prosjeku je vodeći strijelac lige, ponovo je šutirao iznad 50 odsto.

Kajl Lauri je na asistenciju bio od tripl-dabla, i pored sjajnog košgeterskog učinka, Vestbruk je imao loš procenat šuta, a izgubio je i osam loptu. Tako je Oklahoma i izgubila šansu da zadrži korak sa Klipersima, njihov drugi poraz u sezoni, poslije okršaja sa Durantom na Pacifiku.