Zvezda ispustila pobjedu u 95. minutu

Fudbaleri Crvene zvezde i Partizana remizirali sa sa 1:1 u prvom kolu plej-ofa Superlige, pošto je Damir Kahriman kiksom omogućio crno-bijelima da u nadoknadi osvoje bod. Nakon gola Sikimića, golman ekipe Miodraga Božovića propustio je loptu kroz ruke pri šutu Evertona za veliko slavlje “grobara”.

Iako je Zvezda meč počela sa neuigranom defanzivnom linijom u kojoj su bili Cvetković i Rendulić, Partizan nije bio opasan u ofanzivi i nije stvorio ozbiljniju priliku da priprijeti.

Oštri su crno-bijeli bili samo u duelima, Bogosavac je startovao nad Srnićem, nervozan je bio Saša Ilić, veteran koji kao najistureniji nije uspijevao da dođe do izražaja.

Tek u 23. minutu je Partizan zaprijetio, Stevanović se nije snašao, a poslije kontre spetljao se Ugo Vijeira, Portugalac koji je bio pomalo i sebičan, jer je odustao od dodavanja slobodnom igraču na lijevom boku ispred šesnaesterca.

Katai je djelovao razigranije u nekoliko momenata, za razliku od prethodnih duela kada nije blistao, a kraj poluvremena obilježili su neredi. Došlo je do sukoba na istočnoj tribini, letjele su stolice, a sve se primirilo na početku drugog dijela igre.

Nastavilo se u sličnom ritmu, dugo se igralo spuštenog garda, pa su se tražila nova osvježenja. Božinov je zamijenio Ilića, Vlahović Stevanovića, dok su Plavšić, Ristić i Sikimić bili novi aduti Zvezde.

Sikimić je šansu najbolje iskoristio, u 85. minutu je efektno zakucao loptu u mrežu iz okreta, poslije odlične i instinktivne reakcije na odbitak.

Djelovalo je da će Zvezda ostvariti pobjedu, a onda je na udarac Evertona očajno reagovao Kahriman. Prošla mu je lopta kroz ruke i otišla u mrežu, ostavivši u nevjerici crveno-bijele, a gosti su popravili utisak poslije dva poraza u derbijima i gubitka titule.

Nije u nadoknadi bilo burno samo zbog pogodaka, Rendulić je u 92. minutu dobio drugi žuti karton i sa terena je ispraćen uz ovacije, kasnije je i Everton isključen zbog slavlja, što mu nije teško palo.