Zvezda šampion ABA lige

Crvena Zvezda je pobijedila Megu 61:49 u trećem meču finala plej ofa i sa 3:0 odbranila je trofej ABA lige.

Tim Dejana Radonjića je u Sremskoj Mitrovici odigrao ofanzivno najgori meč u seriji, ali je Mega bila toliko loša da nije mogla ni da priprijeti. Domaći su izgubili 26 lopti, u drugom poluvremenu postigli samo 15 poena i jednostavno nijesu iskoristili to što šampioni nijesu blistali.

Mega se držala do finiša posljednje četvrtine ali ništa nije mogla da pogodi i Zvezda je mirno meč privela kraju i stigla do trijumfa.

Miler je za pobjednike dao 18 poena uz osam skokova, po devet poena dodali su Cirbes i Simonović. Na drugoj strani 21 poen Zagorca, 10 našeg Ivanovića koji je imao i šest asistencija, pet ukradenih lopti i pet izgubljenih. Danilo Nikolić nije mogao ništa da pogodi, meč je završio bez poena uz šut 0/12.